Zadzwoń i umów wizytę 22 648 15 52

Al. KEN 26 02-797 Warszawa Zobacz mapę dojazdu

Profilaktyka dentystyczna

Profilaktyka dentystyczna obejmuje szereg działań mających na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób jamy ustnej. Obejmują one szeroko rozumianą edukację, instruktaż higieny jamy ustnej oraz zabiegi profilaktyczne wykonywane przez lekarzy i higienistki dentystyczne.

Serdecznie zapraszamy Państwa małe i nieco większe Pociechy do naszej Kliniki, gdzie w trakcie pierwszej wizyty będą miały przedstawione zasady i przeprowadzony instruktaż higieny jamy ustnej, sukcesywnie utrwalany w trakcie kolejnych wizyt. W miłym smerfowym otoczeniu nasi lekarze i higienistki przeprowadzą niezbędne zabiegi profilaktyczne takie jak lakowanie zdrowych zębów i fluoryzacja powierzchniowa. Lakowanie jest zabiegiem polegającym na uszczelnieniu specjalnymi preparatami bruzd i zagłębień na powierzchni zgryzowej zęba. Zabieg ten przeprowadza się u dzieci na zdrowych zębach, najczęściej zaraz po ich wyrżnięciu się. Fluoryzacja natomiast polega na pokryciu powierzchni zębów preparatami w postaci lakierów, past lub pianek, zawierającymi stężone związki fluoru i wapnia, wzmacniającymi szkliwo zębów.

Naszym dorosłym Pacjentom polecamy profesjonalne zabiegi oczyszczania zębów, które są doskonałą profilaktyką zapobiegającą chorobom dziąseł i zębów. Zabieg higienizacji polega na usunięciu złogów i kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego, usunięciu przebarwień metodą piaskowania, wypolerowaniu zębów szczoteczką z użyciem specjalnej pasty i fluoryzacji.